sobota, 12 lipca 2014

Bubowych zabaw TOP-3 (w nudo-deszcze za oknem)

Za oknem deszcz. pada, pada, pogoda jesienna. Siedzimy w domu. Zabawki i książeczki zaczynają już wiać nuda. Co tu robić?


Prezentujemy nasze TOP -3 domowych zabaw bez zabawek (no...prawie ;))

1. Rysujemy

Właściwie rysuję ja - czyli mama :) Buba aktywnie uczestniczy wyjmując farby, przekładając papier, nazywając obrazki lub...ciągnąc za włosy :) Zabawa na całe 20 min! HIT


2. BUba kocha BAńki

miłością odwzajemnioną, ponieważ bańki przy Bubie wychodzą przepiękne i kolorowe! Mały jest łapaczem baniek, coraz sprawniej mu to idzie - potrafi złapać dwie na raz. Śmiechu jest przy tym co niemiara. Zabawa na 10 min - w zależności od zapału dmuchającego ;)
3. Pociąg

Nie wiecie co zrobić z opakowaniami po pieluszkach? Podrzucamy pomysł na pociąg DIY ;)
Pomysł jest Babci Basi, my go chwalimy i puszczamy w Świat. Pociąg to świetna zabawa typu "coś z niczego". Mały zafascynowany faktem, że wiezie misie. Chociaż później prawdę powiedziawszy trzeba było misie przenieść z wagonu do kabiny maszynisty na profesjonalne tuli-tuli :)


1 komentarz:

  1. Bardzo fajne, kreatywne pomysły na spędzenie czasu z dzieckiem :) Dzisiaj piękna pogoda za oknem, ale ostatnio nas nie rozpieszczała...gdybym wpadła tu kilka dni wcześniej nie musiałabym silić mózgu, żeby zapełnić czas mojej Chuligance ;) Następnym razem będę wiedziała co robić :D

    OdpowiedzUsuń